fbpx

Komunikat sadowniczy NaturalCrop nr 6/2020 z dnia 11 05 2020

Według prognozy pogody w tym tygodniu ma nastąpić znaczne ochłodzenie. Może to doprowadzić do uszkodzeń kwiatów i zawiązków. Dlatego zalecamy dziś wykonać zabieg zabezpieczający drzewa z wykorzystaniem SuperFifty 500 SL w dawce 1,5-2 l/ha. Zabieg należy powtórzyć po około 7 dniach.

SuperFifty 500 SL to organiczny stymulator z najwyższą koncentracją łatwo przyswajalnych związków biologicznie aktywnych, które m. in. wykazują działanie antystresowe na przymrozki. Mowa tu o antyoksydantach, które redukują występowanie wolnych rodników. Wolne rodniki powstają w roślinie w sytuacjach stresowych tj. np. niskie temperatury. Są bardzo niebezpieczne ponieważ mogą powodować znaczne uszkodzenia komórek w roślinie.

Superfifty 500 SL wspomaga regenerację i wzmacnia kwiaty oraz zawiązki. Dzięki temu pomaga im przetrwać okresy niższych temperatur. Poprawia transport składników pokarmowych przez co następuję zagęszczenie soków komórkowych. Dzięki temu obniżamy temperaturę zamarzania i zwiększamy odporność roślin na niskie temperatury. Ponadto SuperFity 500 SL zwiększa syntezę wielu niezbędnych substancji w roślinie takich jak: enzymy, aminokwasy czy hormony, których obecność również wzmacnia drzewa w niekorzystnych warunkach.

Odezwij się do nas! (+48) 22 522 90 80 lub office@naturalcrop.com