fbpx

KOMUNIKAT ROLNICZY NATURALCROP NR 7/2020 Z DNIA 30 III 2020

Obecnie przez Polskę przechodzi druga fala niebezpiecznego dla ozimin ochłodzenia. Obserwując prognozy długoterminowe ma ono potrwać do końca tygodnia, a temperatury nocą mają oscylować w granicach ok. -5℃. Nie jest to dobra prognoza dla roślin znajdujących się na polach, gdyż nie zdążyły się jeszcze one zregenerować po zeszłotygodniowych mrozach. Rośliny są mocno osłabione. Łodygi w rzepakach pękają, pąki zaczynają brązowieć, zboża również. Jak to wpłynie na plon? Tego nie wiemy. Ale z pewnością rośliny te będą potrzebowały wsparcia w postaci odpowiedniej biostymulacji, dokarmiania i ochrony, aby mogły szybko się zregenerować i wrócić do odpowiedniej kondycji.

Zalecenie:
SuperAlgae 400 SL 1,0 l/ha + Phostart Zn 1,0 l/ha + NaturalCrop SL 0,5l/ha

SuperAlgae 400 SL zwiększa tolerancję na niskie temperatury oraz inne niekorzystne warunki. Zawiera szereg substancji aktywnych (m.in. florotaniny, fukoidyny, manitol) oraz wysoką zawartość cytokinin, które wykazują silne działanie przeciwutleniające i zapobiegające starzeniu się komórek. Substancje te unieszkodliwiają wolne rodniki gromadzące się w roślinach pod wpływem stresów tj. deficyt wody, niskie temperatury, przymrozki, zasolenie, atak patogenu, deficyt niektórych soli mineralnych zranienie. Dodatkowo stymuluje rozwój systemu korzeniowego, dzięki dużej zawartości kwasu indolilooctowego (auksyna) oraz substancji organicznej.

Phostart Zn zawiera wysoką koncentrację łatwo przyswajalnego fosforu (ok. 460 g/l) i cynku (ok. 107g/l), które w momencie spadku temperatur nie są pobierane przez system korzeniowy, a są im niezbędne do szybszej regeneracji i powrotu do budowy plonu.

NaturalCrop SL zawiera kompleks 16 aminokwasów, które stanowią elementy składowe białek w roślinie i są niezbędne do ich regeneracji po stresach. Wśród tych 16 aminokwasów znajdziemy między innymi aminokwasy zwiększające odporność na zimno, a także stymulujące podziały komórkowe i powstawanie chlorofilu. Dzięki temu rośliny są bardziej odporne na wahania temperatury i szybciej się regenerują.

Proponowane rozwiązanie przede wszystkim pozwala roślinom na szybszą regenerację, uodparnia je na kolejne stresy, stymuluje rozwój sytemu korzeniowego oraz pomaga zmaksymalizować efektywność stosowanych nawozów (N, P, Cu, Mn, B).

Odezwij się do nas! (+48) 22 522 90 80 lub office@naturalcrop.com