fbpx

Komunikat ekologiczny naturalcrop nr 1/2020 z dnia 19 03 2020

W produkcji roślinnej nawożenie doglebowe stanowi podstawowy element zabiegów agrotechnicznych wpływający na produktywność roślin oraz jakość plonu. Istotne jest to aby zapewnić optymalny poziom niezbędnych składników pokarmowych tj. N, P, K, Mg oraz mikroelementów. Uprawy ekologiczne zwiększają swój areał z roku na rok. Natomiast owoce i warzywa wyprodukowane w tym systemie cieszą się ogromna popularnością.

NaturalCrop Poland posiada w swojej ofercie ekologiczny, wieloskładnikowy nawóz NPK (MgS) o kontrolowanym uwalnianiu – Bioilsa 6-5-13. Produkt kompleksowo i długotrwale odżywia rośliny w niezbędne składniki pokarmowe. Dzięki matrycy organicznej (C org.) składniki zawarte w nawozie są efektywniej pobierane przez rośliny i ulegają mniejszym stratom w porównaniu do tradycyjnych nawozów. Stymuluje rozwój systemu korzeniowego, szczególnie korzeni włośnikowych, które są odpowiedzialne za pobieranie składników pokarmowych. Bioilsa 6-5-13 poprawia jakość i wielkość plonu, użyźnia glebę oraz przyczynia się do tworzenia próchnicy. Zbilansowany skład sprawia, że nawóz jest szczególnie przydatny do nawożenia sadów, jagodników i warzyw.

W uprawie drzew owocowych zalecamy dawkę 300-500 kg/ha, roślin jagodowych 300-350 kg/ha wczesną wiosną przed rozpoczęciem lub na początku wegetacji. W uprawie warzyw zalecamy dawkę 500-900 kg/ha przed siewem/sadzeniem. Bioilsa 6-5-13 posiada Świadectwo kwalifikacji do stosowania w rolnictwie ekologicznym wydanym przez IUNG w Puławach (NE/344/2017).

Odezwij się do nas! (+48) 22 522 90 80 lub office@naturalcrop.com