fbpx

Komunikat sadowniczy NaturalCrop nr 1/2020 z dnia 10 03 2020

Początek wiosny to czas kiedy należy wykonać nawożenie doglebowe w sadach. W tym okresie zalecamy zastosować Belfrutto Complex w dawce od 300-500 kg/ha. Belfrutto Complex to innowacyjne rozwiązanie, ponieważ:

  • zawiera kompleks składników pokarmowych NPK (MgS) z borem (B), żelazem (Fe), cynkiem (Zn),
  • zawiera kompleks organiczny: N org., C org., kwasy humusowe i fulwowe,
  • występuje w formie granuli, która umożliwia uzyskanie najwyższej jednorodności produktu.

Azot, fosfor i potas wspierają naturalny wzrost roślin oraz zapewniają równowagę rozwoju wegetatywnego i generatywnego. Wysoka zawartość magnezu zapewnia optymalny przebieg procesu fotosyntezy. Natomiast zawartość siarki organicznej wpływa na lepsze pobieranie i wykorzystanie azotu oraz optymalne wytwarzanie aminokwasów i białek w roślinach. Mikroelementy w nawozie są naturalnie schelatowane matrycą organiczną. Optymalna zawartość boru, żelaza i cynku oraz ich wysoka przyswajalność zapobiega występowaniu niedoborów oraz zapewnia optymalne warunki dla rozwoju liści oraz wysokiej aktywności fotosyntetycznej.

Specjalna matryca organiczna o wysokiej zawartości kwasów humusowych, C org. i N org. stymuluje rozwój korzeni oraz mikroorganizmów glebowych, co skutkuje wyższą wydajnością upraw. Składniki nawozu są stopniowo uwalniane do gleby i pobierane przez korzenie. Zapewnia to optymalne odżywienie roślin w składniki pokarmowe i ogranicza ich straty. W efekcie Belfrutto Complex cechuje się wyższą wartością nawozową.

Odezwij się do nas! (+48) 22 522 90 80 lub office@naturalcrop.com