fbpx

KOMUNIKAT ROLNICZY NATURALCROP 03/2020 Z DNIA 18.02.2020

Na plantacjach, na których konieczne są zabiegi odchwaszczające zalecamy zastosować łącznie z herbicydem NaturalCrop® SL w dawce 0,5 l/ha. Złagodzi on stres związany z aplikacją substancji aktywnej na roślinę uprawną, ponieważ herbicydy stosowane w zbożach:

• Nie zawsze są selektywne w 100%
• Mogą powodować uszkodzenia rośliny uprawnej
• Mogą powodować straty w plonie
• Mogą negatywnie wpływać na jakości ziarna

Zmniejszenie fitotoksyczności herbicydów

Zazwyczaj wiosną wykorzystywane są herbicydy z grupy sulfonylomoczników, których głównym działaniem jest blokowanie aktywności biosyntezy aminokwasów (waliny, leucyny, izoleucyny), co w efekcie prowadzi do zaburzeń w biosyntezie białek i zahamowania podziału komórek chwastów. Niestety mogą również niekorzystnie wpływać na rozwój roślin uprawnych. Dodatek do zabiegu 0,5 l/ha NaturalCrop® SL ma na celu zapobiec lub zmniejszyć wystąpienie negatywnych skutków zastosowania herbicydów, tj. przyhamowanie wzrostu, zasychanie liści, deformacje roślin, które mogą negatywnie odbić się na plonie.

Zalecenie: herbicyd wiosenny + NaturalCrop® SL 0,5 l/ha

L-aminokwasy zawarte w produkcie (16 aminokwasów, w tym walina, leucyna i izoleucyna) wspomagają rośliny poprzez dostarczenie gotowych związków budulcowych, co przyspiesza ich regenerację oraz stymuluje syntezę antyoksydantów – substancji, które z jednej strony wpływają na zwiększenie odporności roślin na stres, a z drugiej poprawiają jakość plonów.

Lepsze wnikanie substancji aktywnej w niższej temperaturze.

Dodatkowo NaturalCrop® SL pełni funkcję adiuwanta dlatego też pozwala na osiągnięcie lepszego wnikania substancji aktywnej w niższej temperaturze. Polipeptydy zawarte w NaturalCrop® SL tworzą na liściu powłokę zapobiegającą parowaniu i wysychaniu cieczy, dzięki czemu ciecz nie spływa z liścia.

Odezwij się do nas! (+48) 22 522 90 80 lub office@naturalcrop.com