fbpx

Komunikat sadowniczy nr 5/2019 z dnia 7.11.2019

Tegoroczne zbiory jabłek dobiegły końca. Jest to dobry moment na wykonanie nawożenia doglebowego. Jego celem jest budowa potencjału plonotwórczego. To jak przygotujemy glebę jesienią ma ogromny wpływ na start roślin wiosną w roku następnym.

Dlatego zalecamy zastosować Belfrutto Complex w dawce 300 kg/ha. Jest to doglebowy, organiczno-mineralny nawóz NPK (MgS) 6-10-15 (5-5) z borem (B), żelazem (Fe), cynkiem (Zn), z niską zawartością chlorków. Składniki pokarmowe zawarte w nawozie jesienią zostaną zasorbowane przez glebę co zapewni ich szybką dostępność dla roślin wczesną wiosną. Dzięki czemu drzewa będą lepiej odżywione, co przekłada się na wielkość i jakość plonu.

Azot, fosfor i potas znajdują się w wyjątkowym stosunku 1:2:3, co wspiera naturalny wzrost roślin oraz zapewnia równowagę rozwoju wegetatywnego i generatywnego. Wysoka zawartość magnezu zapewnia optymalny przebieg procesu fotosyntezy. Natomiast zawartość siarki organicznej wpływa na lepsze pobieranie i wykorzystanie azotu oraz optymalne wytwarzanie aminokwasów i białek w roślinach. Mikroelementy w nawozie są naturalnie schelatowane matrycą organiczną. Optymalna zawartość boru, żelaza i cynku oraz ich wysoka przyswajalność zapobiega występowaniu niedoborów oraz zapewnia optymalne warunki dla rozwoju liści oraz wysokiej aktywności fotosyntetycznej. Specjalna matryca organiczna o wysokiej zawartości kwasów humusowych stymuluje rozwój korzeni oraz mikroorganizmów glebowych, co skutkuje wyższą wydajnością upraw.

W efekcie Belfrutto Complex cechuje się wyższą wartością nawozową. Składniki nawozu są stopniowo uwalniane do gleby i pobierane przez korzenie. Zapewnia to optymalne odżywienie roślin w składniki pokarmowe i ogranicza ich straty.

Odezwij się do nas! (+48) 22 522 90 80 lub office@naturalcrop.com