fbpx

Komunikat sadowniczy NaturalCrop 02/2019 z dnia 08.05.2019

W ostatnich dniach pojawiły się znaczne spadki temperatury. Miejscami temperatura spadła nawet do -7°C i utrzymywała się przez kilka godzin.

Przymrozki mogą negatywnie odbić się na wszystkich roślinach sadowniczych, które albo kwitną, albo dopiero co zawiązały owoce. Jedyne co możemy teraz zrobić to zastosować rozwiązania oparte o odpowiednie preparaty, które zregenerują i zastymulują nam rośliny. Nasza propozycja to zastosowanie mieszaniny dwóch preparatów:

1-1,5 l SuperFifty 500 SL + 1 l NaturalCrop® SL

SuperFifty 500 SL  zwiększa aktywność enzymów roślinnych, które decydują o tempie transportu wody z solami mineralnymi i asymilatów. To w efekcie powoduje wzmocnienie pąków. Ponadto zwiększa syntezę poliamin, które są niezbędnym czynnikiem utrzymującym żywotność komórek i prawidłowy przebieg procesów komórkowych. Poliaminy stymulują kwitnienie i zawiązywanie owoców oraz zwiększają szybkość podziałów komórkowych, co prowadzi do większej liczy komórek w rozwijających się owocach. Dzięki temu owoce dorastają większe. Poza tym zawiera potas wpływający na wzrost komórek, gospodarkę wodną i fotosyntezę. Kolejne zabiegi zalecamy wykonać tuż po kwitnieniu i dwa tygodnie później.

Z kolei NaturalCrop® SL dostarcza roślinom „gotowych” aminokwasów, co poprawia ich bilans energetyczny oraz przyspiesza regenerację po stresie. Zawiera kompleks 16 aminokwasów, które stanowią elementy składowe białek w roślinie i są niezbędne do ich regeneracji. Wśród tych 16 aminokwasów znajdziemy między innymi aminokwasy zwiększające odporność na zimno.

Ponadto połączenie NaturalCrop® SL i SuperFifty 500 SL redukuje występowanie wolnych rodników, które powstają w roślinie w sytuacjach stresowych tj. np. niskie temperatury. Wolne rodniki są bardzo niebezpieczne, ponieważ mogą powodować znaczne uszkodzenia komórek w roślinie.

Proponowany zabieg należy wykonać jak najszybciej po wystąpieniu stresu, przy temperaturze 6- 7°C.

 

Odezwij się do nas! (+48) 22 522 90 80 lub office@naturalcrop.com