fbpx

Komunikat rolniczy NaturalCrop 08/2019 z dnia 18.04.2019

Panująca od kilku dni ciepła pogoda sprzyja nie tylko wschodom buraka, ale również chwastów. Za chwilę trzeba będzie wykonywać pierwsze zabiegi herbicydowe.

Buraki cukrowe cechują się bardzo długim i powolnym okresem kiełkowania i początkowego wzrostu. Dodatkowo w tym okresie są mało konkurencyjne w stosunku do chwastów, dlatego odpowiednia ochrona herbicydowa w uprawie tego gatunku jest niezbędna. Herbicydy pomagają ograniczyć występowanie chwastów i są niezastąpione w uprawie buraków, ale również są jednym z czynników ograniczającym wzrost roślin oraz mogą uszkadzać rośliny. Najbardziej wrażliwe na substancje aktywne zawarte w herbicydach są młode siewki buraków. Taki stres w początkowym okresie wzrostu może negatywnie odbić się na plonie oraz na zawartości cukru w korzeniach.

Aby uzyskać zadowalające plony dobrej jakości należy zapewnić roślinom jak najlepsze warunki dla wzrostu już od początku wegetacji, kiedy są najbardziej wrażliwe na niekorzystne zjawiska. W tym celu zalecamy zastosować 0,5 l/ha NaturalCrop® SL łącznie z zabiegami powschodowego zwalczania chwastów.

Zalecenie: herbicyd powschodowy + NaturalCrop® SL 0,5 l/ha

Zmniejszenie fitotoksyczności herbicydów

Dodatek do zabiegu herbicydowego NaturalCrop® SL ma na celu zapobiec lub zmniejszyć wystąpieniu negatywnych skutków zastosowania herbicydów, tj. przyhamowanie wzrostu, zasychanie liści, deformacje roślin, które mogą negatywnie odbić się na plonie.

L-aminokwasy zawarte w produkcie wspomagają rośliny poprzez dostarczenie gotowych związków budulcowych, co przyspiesza ich regenerację oraz stymuluje syntezę antyoksydantów – substancji, które z jednej strony wpływają na zwiększenie odporności roślin na stres, a z drugiej poprawiają jakość plonów.

Lepsze wnikanie substancji aktywnej w niższej temperaturze

Dodatkowo NaturalCrop® SL pozwala na osiągnięcie lepszego wnikania substancji aktywnej. Polipeptydy tworzą na liściu powłokę zapobiegającą parowaniu i wysychaniu cieczy, dzięki czemu ciecz nie spływa z liścia.

Odezwij się do nas! (+48) 22 522 90 80 lub office@naturalcrop.com