fbpx

Komunikat rolniczy NaturalCrop 03/2019 z dnia 06.03.2019

Na tych plantacjach na których poprawki po jesiennych zabiegach herbicydowych są konieczne zalecamy zastosować łącznie z herbicydem NaturalCrop® SL w dawce 0,5 l/ha. Złagodzi on stres związany z aplikacją substancji aktywnej na roślinę uprawną, ponieważ herbicydy stosowane w zbożach:

  • Nie zawsze są selektywne w 100%
  • Mogą powodować uszkodzenia rośliny uprawnej
  • Mogą powodować straty w plonie
  • Mogą negatywnie wpływać na jakości ziarna

Zmniejszenie fitotoksyczności herbicydów

Dodatek do zabiegu 0,5 l/ha NaturalCrop® SL ma na celu zapobiec lub zmniejszyć wystąpieniu negatywnych skutków zastosowania herbicydów, tj. przyhamowanie wzrostu, zasychanie liści, deformacje roślin, które mogą negatywnie odbić się na plonie.

Zalecenie: herbicyd wiosenny + NaturalCrop® SL 0,5 l/ha

L-aminokwasy zawarte w produkcie wspomagają rośliny poprzez dostarczenie gotowych związków budulcowych, co przyspiesza ich regenerację oraz stymuluje syntezę antyoksydantów – substancji, które z jednej strony wpływają na zwiększenie odporności roślin na stres, a z drugiej poprawiają jakość plonów.

Lepsze wnikanie substancji aktywnej w niższej temperaturze

Dodatkowo NaturalCrop® SL pełni funkcję adiuwanta dlatego też pozwala na osiągnięcie lepszego wnikania substancji aktywnej w niższej temperaturze. Polipeptydy zawarte w NaturalCrop® SL tworzą na liściu powłokę zapobiegającą parowaniu i wysychaniu cieczy, dzięki czemu ciecz nie spływa z liścia.

Odezwij się do nas! (+48) 22 522 90 80 lub office@naturalcrop.com