fbpx

Komunikat rolniczy NaturalCrop nr 34/2018 z dnia 18 X 2018

Oczywiście, że tak. W zbożach szczególnie ważny jest cynk, miedź i mangan. Mikroelementy te biorą udział w wielu procesach enzymatycznych, w metabolizmie azotu w roślinie, odgrywają ważną rolę w procesie fotosyntezy. Rośliny odżywione w Mn, Cu i Zn są bardziej odporne na choroby, szkodniki, suszę i co najważniejsze przed zimą, na niską temperaturę i wymarzanie.

Pomimo tego zabieg ten nie jest standardem u wielu rolników. Główna obawa jest związana z niepewnością co do przebiegu zimy i przezimowaniem roślin. Czyli po co inwestować, jeżeli nie wiemy, czy rośliny przezimują. Jednak jest to błędne myślenie, ponieważ poprzez odpowiednie odżywienie roślin jesienią możemy wpłynąć na zimotrwałość uprawy i tym samym na plony.

Zabieg możemy wykonywać od fazy, gdy rośliny wykształcą 4 liście właściwe do ok. 2-3 tygodni przed zakończeniem wegetacji. Zastosowane w tym momencie mikroelementy zdążą się wchłonąć i zapewnią działanie w krytycznej fazie wzrostu pszenicy, jaką jest krzewienie. Do zabiegu warto doddać NaturalCrop® SL koncentrat L-aminokwasowy pod kątem poprawy przyswajania mikroelementów oraz wsparcia budowy białek w roślinach. Polipeptydy zawarte w NaturalCrop® SL tworzą na powierzchni liścia półprzepuszczalny film, który spowalnia odparowywanie rozproszonej wody i tym samym powoduje dłuższe zwilżenie liścia, co sprzyja wchłanianiu składników odżywczych. Oprócz tego NaturalCrop® SL zawiera aminokwasy chelatujące tj. glicyna, kwas glutaminowy, histydyna i lizyna, które poprawiają pobieranie mikroelementów z mieszaniny.

Odezwij się do nas! (+48) 22 522 90 80 lub office@naturalcrop.com