fbpx

Komunikat rolniczy NaturalCrop nr 32/2018 z dnia 11 X 2017

Prostym i efektywnym rozwiązaniem, pozwalającym na uniknięcie błędów w nawożeniu soi jest zastosowanie nowego typu organicznego nawozu azotowego poprawiającego właściwości fizyko-chemiczne i biologiczne gleby o nazwie Fertil CN 40-12,5.  Produkt ten dostarcza wysokowartościowe formy węgla (C) i azotu (N), które pozyskiwane są z kolagenu w procesie hydrolizy termicznej. Skład oraz stosunek węgla do azotu 4:1 sprawiają, iż Fertil CN 40-12,5 idealnie wkomponowuje się w uprawę tego gatunku.

Stymulacja rozwoju mikroorganizmów i użyźnienie glebowe

Węgiel organiczny zawarty w nawozie sprzyja namnażaniu pożytecznych mikroorganizmów oraz poprawia dostępność mikro i makroelementów w roztworze glebowym dla roślin.

Kontrolowane uwalnianie azotu i stymulacja korzeni

Zawarty w nawozie azot występuje w trzech formach: aminokwasów, peptydów i polipeptydów. Aminokwasy są rozpuszczalne w wodzie i szybko dostępne dla roślin po zastosowaniu nawozu. Wpływają stymulująco na wzrost i rozwój systemu korzeniowego. Z kolei peptydy i polipeptydy – związki bardziej złożone – są w trakcie sezonu wegetacyjnego sukcesywnie rozkładane przez mikroorganizmy glebowe do form przyswajalnych dla roślin. Dzięki spowolnionemu uwalnianiu składników z nawozu rośliny mają przez cały sezon wegetacyjny dostęp do niewielkich dawek azotu oraz nie występuje ryzyko przeazotowania upraw.

W przypadku roślin bobowatych (dawne strączkowe) tj. soja, groch, fasola, łubin, bobik czy wyka nawóz Fertil CN 40-12,5 stosuje się przedsiewnie w dawce 150-200 kg/ha.

 

Odezwij się do nas! (+48) 22 522 90 80 lub office@naturalcrop.com