fbpx

Komunikat rolniczy NaturalCrop nr 22/2018 z dnia 28 VIII 2018

Zaprawianie nasion to jeden z najważniejszych i najtańszych zabiegów ochronnych. Coraz powszechniejszą praktyką przy przygotowywaniu zaprawy jest zastępowanie części wody – nawozami donasiennymi.

W celu stymulacji kiełkowania oraz poprawy pokrycia nasion zaprawą fungicydową zalecamy na 100 kg nasion zastosować 0,2 l NaturalCrop® SL – koncentrat L-aminokwasów. Rośliny potraktowane w taki sposób cechują się silniejszym wigorem początkowym oraz lepiej się ukorzeniają. W efekcie wschody są szybsze i bardziej wyrównane, również w warunkach stresowych tj. niedobór lub nadmiar wody. Rośliny silniejsze, lepiej rozwinięte, są lepiej przygotowane do zimy i lepiej zimują.

Działanie to wynika z zawartości specyficznych L-aminokwasów (tj kwas glutaminowy, kwas asparaginowy, lizyna, fenyloalanina oraz treonina) stymulujących kiełkowanie nasion.

NaturalCrop® SL zapewnia również lepsze pokrycie i przyleganie zaprawy do nasion, co podnosi skuteczność ochrony fungicydowej. Związane jest to z zawartymi w produkcie peptydami i polipeptydami, które zapewniają wysoką lepkość produktu (184 cP, dla porównania lepkość miodu to średnio 60 cP).

Powyższe działanie NaturalCrop® SL wynika z zaawansowanego procesu produkcji, opartego o hydrolizę enzymatyczną. Dzięki temu produkt cechuje wysoką efektywność działania oraz doskonała mieszalność ze ŚOR oraz innymi nawozami. Aminokwasy w nawozie występują w formie lewoskrętnej, czyli tej najlepiej przyswajalnej przez rośliny. Z kolei niskie zasolenie produktu powoduje, że świetnie nadaje się jako zaprawa donasienna (wysokie zasolenie może ograniczać kiełkowanie siewek).

Odezwij się do nas! (+48) 22 522 90 80 lub office@naturalcrop.com