fbpx

Komunikat rolniczy NaturalCrop nr 19/2018 z dnia 10 VII 2018 

W celu wsparcia wzrostu i rozwoju soi zalecamy zastosowanie dolistne nawozów NaturalCrop® SL (0,5-1 l/ha) oraz SmartSil WP/SC (formulacja WP – 0,5-1 kg/ha, formulacja SC 1-1,5 l/ha). Zabieg dokarmiania najlepiej przeprowadzić przed lub na początku kwitnienia roślin.

NaturalCrop® SL to enzymatyczny koncentrat L-aminokwasów, który poprawia pobranie mikro- i makroelementów (np. cynku, magnezu) oraz składników z nawozu SmartSil WP/SC. Tym samym zwiększa efektywność nawożenia (zawiera aminokwasy chelatujące Gly, Glu, His, Lys). Zastosowanie NaturalCrop® SL jest szczególnie ważne, jeżeli zdecydujemy się na jednokrotne dokarmianie. W takim przypadku celem stosowania jest przyspieszenie pobrania oraz maksymalne wykorzystanie składników z aplikowanych nawozów dolistnych.

Dodatkowo NaturalCrop® SL odżywia rośliny w L- aminokwasy. Tym samym wspiera budowę białka i tłuszczu w nasionach – dwóch najważniejszych parametrów, które decydują o jakości nasion soi.

Z kolei SmartSil WP/SC odżywia rośliny w krzem, wapń oraz kompleks mikroelementów tj.  żelazo, tytan, mangan, cynk, miedź i bor. W soi szczególnie ważne są: bor, molibden i żelazo, które biorą udział w tworzeniu brodawek korzeniowych oraz cynk związany z metabolizmem azotu i z zawartością białka w plonie.

SmartSil WP/SC stymuluje tworzenie chlorofilu w komórkach, co zwiększa intensywność fotosyntezy i poprawia wigor roślin oraz zwiększa odporność roślin na suszę. Odkładający się w ścianach komórkowych krzem tworzy barierę zapobiegającą nadmiernej utracie wody przez komórki, natomiast wapń reguluje otwieranie aparatów szparkowych i dzięki temu zmniejsza transpirację roślin.

Odezwij się do nas! (+48) 22 522 90 80 lub office@naturalcrop.com