fbpx

Komunikat rolniczy naturalcrop nr 16/2018 z dnia 22 V 2018

Zbliża się ostatni zabieg w pszenicy T3 mający na celu ochronę kłosa do zbiorów. Aby maksymalnie go wykorzystać warto dodać do niego enzymatyczny koncentrat L-aminokwasów – NaturalCrop® SL w dawce 0,5-1 l/ha. Zastosowane w tym momencie L- aminokwasy wspierają budowę białka i glutenu w ziarnie – najważniejszych parametrów, które decydują o przeznaczeniu ziarna na cele konsumpcyjne. Białko to nic innego jak połączone ze sobą aminokwasy, gluten to również białko (zbudowane głównie z Glu, Asp, Arg i Pro). NaturalCrop® SL odżywia rośliny w kompleks bioaktywnych L-aminokwasów, również w te wchodzące w skład glutenu.

Dodatkowo polipeptydy zawarte w produkcie tworzą powłokę na liściu, poprawiając przyczepność i zwilżenie powierzchni liścia, a tym samym efektywność zabiegu.

Produkt jest całkowicie rozpuszczalny w wodzie, idealnie się miesza oraz posiada właściwości zmniejszania napięcia powierzchniowego cieczy użytkowej.

Z kolei w celu wzmocnienia zabiegu fungicydowego zalecamy dodać specjalistyczny nawóz z wysoką koncentracją fosforynu potasu – FosMagnum® w dawce 0,5 l/ha. Produkt ten stymuluje produkcję fitoaleksyn (naturalnych związków obronnych roślin) w roślinach, wzmacnia ściany komórkowe i tym samym zwiększa ich odporność na patogeny.

Odezwij się do nas! (+48) 22 522 90 80 lub office@naturalcrop.com