Projekt czysty owoc

Szanowny Sadowniku,

Jeśli przeanalizujemy przeciętny rok produkcji jabłek zauważymy, że na rynkach Europy zachodniej za pewne odmiany można uzyskać bardzo dobre pieniądze. Często te same odmiany mamy u nas, ale nie możemy ich korzystanie sprzedać. Dlaczego? – Należy zdać sobie sprawę, że konsument owoców ma swoje wymagania i chce czegoś więcej. Konkurencyjny sadownik musi znać wymagania rynku, na którym chce sprzedawać swój produkt i dopiero pod tym kątem produkować towar stosując odpowiednią technologię.

Na rynkach światowych jakość jabłek definiuje się za pomocą 3 parametrów: odmiana, jędrność i brak lub radykalne ograniczenie pozostałości

Rynkowa definicja JAKOŚCI jabłka to: odpowiednia odmiana (w rozumieniu zachodnim najczęściej jednokolorowa). – W naszym kraju już idą w tym kierunku zmiany i to znaczne. Ale wymiana odmian musi trwać kilka lat. Drugim parametrem, jakiego oczekuje rynek jest jędrność. W tym aspekcie nie jest najlepiej, bo wciąż popełniamy dużo błędów bądź stosujemy nieodpowiednie technologie. Trzecim oczekiwaniem rynku jest brak pozostałości substancji pochodzących ze środków ochrony roślin. – I tak jak wymiana odmian to działanie, które wymaga czasu, tak poprawa jędrności i radykalne ograniczenie lub brak pozostałości ŚOR w plonie można poprawić w ciągu jednego sezonu. Jest to kwestia podejścia do technologii ochrony i nawożenia sadów oraz dyscypliny i dokładności zabiegów.

Usługi doradztwa sadowniczego NaturalCrop Poland odpowiadają na wyzwania jakie postawił polskiemu Sadownikowi rynek świeżych jabłek. Celem usługi jest zapewnienie technologii, która radykalnie ogranicza pozostałości środków ochrony roślin w plonie końcowych lub spowoduje ich całkowity brak. Zespół doradczy NaturalCrop to wiedza, umiejętności, doświadczenie i przede wszystkim intuicja takich osobowości doradczych jak Pan Adam Fura i Pan Piotr Zieliński. Za obsługę klienta odpowiadają Doradcy Techniczni NaturalCrop. Dysponujemy stacjami meteo z modelami zagrożeń infekcjami, prowadzimy monitoring pojawu szkodników. Informacje o bieżących zaleceniach Sadownik dostaje drogą elektroniczną w postaci: sms’s oraz newsletera i komunikatów na pocztę. Plon uzyskany w oparciu o zalecenia naszych specjalistów spełni wymagania nawet najbardziej wymagających klientów na rynku krajowym i rynkach zagranicznych.

Zapraszamy do współpracy Sadowników indywidualnych i Grupy Producentów Owoców: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 522 90 80.

Odezwij się do nas! (+48) 22 522 90 80 lub office@naturalcrop.com