Regeneracja sadu po gradzie

W wielu rejonach Polski wystąpiły burze gradowe, którym towarzyszył silny wiatr. W sadach uszkodzone zostały kora, liście i zawiązki. Przez rany na korze oraz złamane pędy może dochodzić do infekcji kory i drewna. Dlatego zalecamy jak najszybciej zastosować fungicyd + FosMagnum® w dawce 2 l/ha lub ZumbaPlant® w dawce 1 kg/ha. FosMagnum® podnosi efektywność zabiegów fungicydowych, pobudza mechanizmy obronne roślin oraz wykazuje działanie fungistatyczne.  ZumbaPlant® to preparat zawierający szczepy antagonistycznych mikroorganizmów, które  zapobiegają chorobom kory i drewna oraz wspierają regenerację uszkodzonych tkanek. Enzymy szczepów antagonistycznych mikroorganizmów zawarte w ZumbaPlant® stwarzają środowisko niekorzystne dla rozwoju patogenów pochodzenia grzybowego i bakteryjnego. W zależności od przebiegu pogody i stopnia uszkodzeń zabiegi należy powtórzyć po ok. 5-10 dniach.

W przypadku, gdy uszkodzeniu uległy zawiązki należy zastosować Ilsamin N90 w dawce 1-3 l/ha (dawka jest uzależniona od stopnia uszkodzenia tkanki). Ilsamin N90 to biostymulator zawierający biologicznie aktywne składniki o niskiej masie cząsteczkowej. Specyficzne aminokwasy (prolina, glicyna, hydroksyprolina i kwas asparaginowy), znajdujące się w ściśle określonych proporcjach, determinują antystresowe działanie produktu. Dzięki temu Ilsamin N90 stymuluje metabolizm roślin oraz wspomaga regenerację uszkodzonych tkanek. Zalecamy powtórzyć zabieg po ok. 7 dniach.

Krzysztof Łęgocki
Doradca Techniczno-Handlowy

Projekt graficzny Ambitny Plan™. Realizacja Arteneo. Prawa autorskie NaturalCrop Poland Sp. z o.o.. Wszystkie prawa zastrzeżone.