Szara pleśń atakuje truskawkę

W wielu rejonach kraju pojawiły się opady deszczu. Taka sytuacja będzie utrzymywała się przez najbliższe dni. Ciepła i wilgotna pogoda sprzyja rozwojowi szarej pleśni. W związku z tym zalecamy wykonać zabieg produktem ZumbaPlant® w dawce 1-1,5 kg/ha, który podnosi odporność na tego patogena. Zaletą produktu jest możliwość stosowania go po deszczu oraz w okresie mało intensywnych opadów (mżawka), ponieważ zawiera wyselekcjonowane szczepy bakterii z rodzaju Bacillus spp., które najszybciej namnażają się w wilgotnym środowisku. Rośliny należy opryskiwać kilkakrotnie, biorąc pod uwagę przebieg pogody. ZumbaPlant® działa najefektywniej, gdy jest stosowana w programie integrowanym przemiennie z fungicydami.  O kompatybilność fungicydów z preparatem ZumbaPlant® prosimy pytać naszych Doradców.

W celu wzmocnienia działania ZumbaPlant® zalecamy dodatek enzymatycznego koncentratu kompleksu L-aminokwasów NaturalCrop® SL w dawce 1 l/ha do każdego zabiegu. Polipeptydy i aminokwasy zawarte w NaturalCrop® SL wspomagają namnażanie mikroorganizmów zawartych w ZumbaPlant®. W efekcie dochodzi do szybszego zasiedlania roślin. Ponadto, NaturalCrop® SL stabilizuje mieszaninę oraz tworzy na liściu powłokę zapobiegającą parowaniu i wysychaniu cieczy.

Izabela Majewska

Specjalista ds. Upraw Ogrodniczych

Projekt graficzny Ambitny Plan™. Realizacja Arteneo. Prawa autorskie NaturalCrop Poland Sp. z o.o.. Wszystkie prawa zastrzeżone.