Dokarmianie zawiązków

W sadach trwa intensywny wzrost zawiązków. Od tego momentu mamy wpływ na wielkość i jakość owoców, a także na zdolność przechowalniczą. W związku z tym należy zadbać o odpowiednie zaopatrzenie rozwijających się zawiązków w składniki pokarmowe. Zalecamy zastosowanie Herbagreen® w dawce 1,5 kg/ha co 10 dni. Jest to mineralny nawóz dolistny z wysoką zawartością krzemu oraz kompleksem makro- i mikroelementów takich jak: wapń, magnez, fosfor oraz potas. Herbagreen® poprawia dorastanie zawiązków, wyrównuje plon, zwiększa jędrność i zawartość ekstraktu.

W celu wzmocnienia działania Herbagreen® zalecamy dodanie NaturalCrop® SL w dawce 1 l/ha do każdego zabiegu. Polipeptydy i aminokwasy zawarte w NaturalCrop® SL stabilizują mieszaninę oraz tworzą na liściu powłokę zapobiegającą parowaniu i wysychaniu cieczy. W efekcie mikro- i makroskładniki Herbagreen® są lepiej pobierane przez rośliny. Ponadto, Herbagreen® intensyfikując procesy metaboliczne roślin powoduje zwiększenie ich zapotrzebowania w azot, którego doskonałym źródłem są aminokwasy zawarte w NaturalCrop® SL

Izabela Majewska
Specjalista ds. Upraw Ogrodniczych

Projekt graficzny Ambitny Plan™. Realizacja Arteneo. Prawa autorskie NaturalCrop Poland Sp. z o.o.. Wszystkie prawa zastrzeżone.