Wykorzystaj bazę wiedzy w Twoich uprawach sadowniczych

Długie przechowywanie jabłek bez pozostałości ŚOR

Komunikat sadowniczy nr 10/2016 z dnia 11 sierpnia 2016 roku

Bardzo ważnym elementem przed zbiorczego traktowania jabłek jest ich odpowiednie zabezpieczenie przed chorobami przechowalniczymi. Owoce mogą zostać zainfekowane latem, przed zbiorami lub w trakcie zbiorów. Dlatego w sierpniu oraz we wrześniu należy zwrócić szczególną uwagę na ten problem.


Sposób na dorastanie i wybarwianie jabłek

Komunikat sadowniczy nr 9/2016 z dnia sierpnia 2016 roku

Jakość jabłek w momencie zbioru decyduje o ich zdolności oraz jakości przechowalniczej. Zabiegi wykonywane w drugiej połowie lata są tak samo ważne, jak te wykonywane na początku wegetacji. W związku z tym w sierpniu należy zwrócić szczególną uwagę na odpowiednie dokarmianie owoców, które ma na celu m. in. lepsze dorastanie owoców, poprawę wybarwienia oraz zwiększenie jędrności.


Regeneracja sadu po gradzie

Komunikat sadowniczy nr 8/2016 z dnia 27 czerwca 2016 roku

W wielu rejonach Polski wystąpiły burze gradowe, którym towarzyszył silny wiatr. W sadach uszkodzone zostały kora, liście i zawiązki. Przez rany na korze oraz złamane pędy może dochodzić do infekcji kory i drewna. Dlatego zalecamy jak najszybciej zastosować fungicyd + FosMagnum® w dawce 2 l/ha lub ZumbaPlant® w dawce 1 kg/ha.


Zadbaj o kondycję roślin podczas upałów

Komunikat sadowniczy nr 7/2016 z dnia 24 czerwca 2016 roku

W związku z wysokimi temperaturami i intensywną operacją słońca w sadach i plantacjach roślin jagodowych mogą wystąpić stresy spowodowane wyżej wymienionymi czynnikami. W takiej sytuacji zalecamy zastosować SuperFifty® Algae 500 SL w dawce 1-2 l/ha co 7 dni.


Zwalczanie szkodników w sadach

Komunikat sadowniczy nr 6/2016 z dnia 23 czerwca 2016 roku

Ciepła i sucha pogoda sprzyja występowaniu w sadach mszyc, przędziorków, pordzewiaczy czy zwójek. Duża ilość pędów i liści utrudnia dotarcie cieczy roboczej w głąb korony drzewa.

Projekt graficzny Ambitny Plan™. Realizacja Arteneo. Prawa autorskie NaturalCrop Poland Sp. z o.o.. Wszystkie prawa zastrzeżone.