Wykorzystaj bazę wiedzy w Twoich uprawach rolniczych

Optymalizacja kosztów nawożenia, czyli co zrobić, żeby zyskała i roślina, i rolnik

Branża rolnicza w ostatnich latach rozwija się coraz lepiej. Prowadzone jest mnóstwo badań i doświadczeń, które mają na celu usprawnienie technologii uprawy i nawożenia. Materiały siewne cechują się coraz wyższą jakością, a co za tym idzie coraz większym plonowaniem.  Dostępne ...


Zmiany klimatu a jesienne nawożenie rzepaku

W ostatnich latach obserwujemy stopniową zmianę klimatu naszego kraju. Jesienny okres wegetacyjny trwa zdecydowanie dłużej. Związane jest to przede wszystkim ze znacznym ociepleniem, spowodowanym głownie zanieczyszczeniem środowiska. Jak duży ma to wpływ ...


Tej wiosny azot na start to nie wszystko

Niekorzystny przebieg warunków pogodowych jesienią 2016 (najpierw sucho i ciepło, potem mokro i chłodno) w większości rejonów Polski spowodował opóźnienie zasiewów zbóż ozimych. W wielu przypadkach rośliny nie osiągnęły fazy krzewienia oraz nie wykształciły odpowiedniego systemu korzeniowego. Zboża przeszły w spoczynek w fazie 2 liści lub nawet w fazie szpilkowania. Z tego względu szczególnie w tym roku wiosenne zabiegi agrotechniczne powinny być dobrze zaplanowane i przemyślane. Priorytetem powinna być stymulacja korzenia oraz zapewnienie odpowiedniej startowej dawki azotu. 


Zoptymalizuj nawożenie doglebowe

W kilku językach europejskich słowo „fertile” tłumaczy się jako żyzny, urodzajny, płodny itp. W pełni mm na taką definicję zasługuje produkt o nazwie FERTIL, który NaturalCrop Poland z dużym powodzeniem oferuje już od kilku lat. W dużym skrócie, jest to nawóz doglebowy, granulowany, zawierający węgiel (C), azot (N) i siarkę (S), oraz mikroelementy pochodzenia wyłącznie organicznego.


Zadbaj o bazę paszową dla bydła

Trzeci pokos traw, przy takim przebiegu pogody latem jaki mamy ostatnio, jest często wątpliwy. Jeśli się uda, to najczęściej daje niski plon trawy, o marnej jakości. Warto jednak zadbać o użytek zielony, bo jego kondycja ma bezpośrednie przełożenie na jakość i ilość wyprodukowanej paszy.

Projekt graficzny Ambitny Plan™. Realizacja Arteneo. Prawa autorskie NaturalCrop Poland Sp. z o.o.. Wszystkie prawa zastrzeżone.