Wykorzystaj bazę wiedzy w Twoich uprawach ekologicznych

Efektywność nawożenia BIOILSĄ 12,5 orkiszu jarego w 2016 r.

Pszenica orkisz to stary gatunek pszenicy, który w Polsce został przywrócony do uprawy przez rolników ekologicznych pod koniec XX wieku. Należy on do grupy pszenic niewymłacalnych, czyli takich u których po zbiorze kombajnem nie uzyskuje się czystego ziarna (pozbawione plew i plewek, jak to ma miejsce u pszenicy zwyczajnej), lecz kłoski. 


Wspomaganie ochrony przed szarą pleśnią

Komunikat ekologiczny nr 3/2016 z dnia 13 lipca 2016 roku

Obecnie w całej Polsce jest ciepła i wilgotna pogoda. Takie warunki sprzyjają rozwojowi chorób grzybowych. W tym czasie warto zadbać o wysoką jakość plonów. Szczególnie dotyczy to owoców miękkich, takich jak malina, truskawka, borówka, których jakość często cierpi ze względu na rozwój szarej pleśni.


Nawożenie pozbiorcze truskawki

Komunikat ekologiczny nr 2/2016 z dnia 4 lipca 2016 roku

Obecnie trwają zbiory truskawek, jednak na tym nie kończy się nasza praca na plantacjach. Po zbiorze należy szczególnie zadbać o odżywienie roślin. To właśnie wtedy truskawki zakładają pąki kwiatowe na rok następny. Nasze starania w tym sezonie będą procentowały w przyszłym roku. 


Ochrona przed owocówką jabłkóweczką

Komunikat ekologiczny nr 1/2016 z dnia 24 maja 2016 roku

W ostatnich dniach temperatury w ciągu nocy dochodzą do 12oC. W takich temperaturach owocówka jabłkóweczka może zacząć składanie jaj.


Nr 1 program odżywiania azotem w uprawach ekologicznych

 W Polsce z roku na rok rośnie zainteresowanie uprawami ekologicznymi. Obecnie powierzchnia produkcyjna upraw ekologicznych to ok. 15 000 ha i ciągle rośnie. Jest to spowodowane wzrastającym popytem na płody rolne pochodzące z tego typu gospodarstw, zarówno w kraju jak i poza jego granicami. Rośnie także liczba podmiotów skupujących, które nieustannie poszukują przede wszystkim producentów ekologicznych owoców.

Projekt graficzny Ambitny Plan™. Realizacja Arteneo. Prawa autorskie NaturalCrop Poland Sp. z o.o.. Wszystkie prawa zastrzeżone.