T3 W PSZENICY OZIMEJ, CZYLI OCHRONA I ODŻYWIANIE KŁOSA

Komunikat rolniczy NaturalCrop nr 13/2017 z dnia 05 VI 2017

Zbliża się ostatni zabieg w pszenicy T3 mający na celu ochronę kłosa do zbiorów. Aby maksymalnie go wykorzystać warto dodać do niego enzymatyczny koncentrat L-aminokwasowy NaturalCrop® SL (0,5-1 l/ha). Zastosowane w tym momencie L- aminokwasy wspierają budowę białka i glutenu w ziarnie– najważniejszych parametrów, które decydują o przeznaczeniu ziarna na cele konsumpcyjne. Białko to nic innego jak połączone ze sobą aminokwasy, gluten to również białko (zbudowane głównie z Glu, Asp, Arg i Pro). Polipeptydy zawarte w NaturalCrop® SL tworzą powłokę na liściu, poprawiając przyczepność i zwilżenie powierzchni liścia, a tym samym efektywność zabiegu.

W celu wzmocnienia zabiegu fungicydowego dodajemy specjalistyczny nawóz z wysoką koncentracją fosforynu potasu- 0,5 l/ha Fosmagnum. Produkt ten stymuluje produkcję fitoaleksyn (naturalnych związków obronnych produkowanych przez roślin: fenoli, flawonoidów, terpenoidów) w roślinach, wzmacnia ściany komórkowe i tym samym zwiększa ich odporność na patogeny.


Projekt graficzny Ambitny Plan™. Realizacja Arteneo. Prawa autorskie NaturalCrop Poland Sp. z o.o.. Wszystkie prawa zastrzeżone.