STYMULACJA ROZWOJU KORZENI SPOSOBEM NA LEPSZE ODŻYWIENIE I WYŻSZĄ ZIMOTRWAŁOŚĆ RZEPAKU

Komunikat rolniczy NaturalCrop nr 19/2017 z dnia 04 IX 2017

Głęboki system korzeniowy oraz gruba szyjka korzeniowa to większa zimotrwałość oraz szybsza regeneracja roślin po zimie. Rozbudowany system korzeniowy to również efektywniejsze pobieranie składników pokarmowych i wody. W celu stymulacji rozwoju korzenia rzepaku warto zastosować SuperAlgae 400 SL w dawce 1 l/ha. Zabieg ten można wykonać samodzielnie już w fazie 3 liści właściwych lub połączyć z opryskiem insektycydowym w zależności od przebiegu pogody i planowanych zabiegów.

SuperAlgae 400 SL wykazuje podwójny efekt w zakresie stymulacji strefy korzeniowej. Z jednej strony poprawia wzrost korzeni, a z drugiej wpływa na rozwój pożytecznych bakterii.
W szczególności stymuluje ukorzenienie i zwiększa liczbę korzeni drobnych. SuperAlgae 400 SL zwiększa masę korzenia również w warunkach stresu abiotycznego, co poprawia skuteczność „szukania” i pobierania wody i składników mineralnych w głębszych warstwach gleby, a to z kolei zwiększa szanse rośliny na zminimalizowanie strat w plonie.

Ponadto SuperAlgae 400 SL zawiera szereg substancji aktywnych (florotaniny, fukoidyny), które wykazują silne działanie przeciwutleniające. Substancje te unieszkodliwiają wolne rodniki, które gromadzą się w roślinach pod wpływem stresów tj. atak patogena, zranienie, deficyt wody, zbyt niska temperatura, deficyt niektórych soli mineralnych. W przypadku, gdy śmietka zdążyła już uszkodzić korzenie warto zastosować SuperAlgae 400 SL z w celu stymulacji tworzenia się nowych korzeni, w miejsce uszkodzonych i przyspieszenia ich wzrostu.


1 l SuperAlgae 400 SL wykazuje działanie równoważne do 270 mg IBA (kwas indolilo-3-masłowy) – fitohormonu z grupy auksyn, stosowanego jako ukorzeniacz sadzonek i środek stymulujący proces wzrostu roślin. Badania potwierdzają pozytywny wpływ wyciągu
z Ascophyllum nodosum na stymulację korzenia, w tym na zwiększenie s. m. korzeni nawet o 102%, a dobrze rozbudowany korzeń przekłada się na lepsze odżywienie roślin i wyższą zimotrwałość.  

Projekt graficzny Ambitny Plan™. Realizacja Arteneo. Prawa autorskie NaturalCrop Poland Sp. z o.o.. Wszystkie prawa zastrzeżone.